Gratulacje profesorskie

17.07.2026

17 lipca Władze Rektorskie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uhonorowały naukowców, którzy w ostatnim czasie otrzymali nominacje profesorskie. To kontynuacja uczelnianej tradycji, w ramach której nowo mianowani profesorowie odbierają osobiste wyrazy uznania za swoje osiągnięcia naukowe.

Gratulacje profesorskie przekazali rektor UPP, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, prorektor ds. nauki, prof. dr hab. Piotr Goliński oraz prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Piotr Slósarz.

W gronie wyróżnionych znaleźli się: prof. dr hab. Agnieszka Tomkowiak z Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Biotechnologii, prof. dr hab. Anna Olejnik i prof. dr hab. Aleksander Siger z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu oraz prof. dr hab. Ewelina Warzych-Plejer (odebrała gratulacje dzień wcześniej) i prof. dr hab. Paweł Kołodziejski z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

Rektor podkreślił, że uzyskanie tytułu profesora jest zwieńczeniem wielu lat intensywnej pracy naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej. Zwrócił również uwagę, że sukcesy pracowników naukowych wzmacniają pozycję Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w kraju i za granicą oraz stanowią inspirację dla młodszych pokoleń badaczy.

Spotkanie miało uroczysty, a zarazem kameralny charakter i było okazją do rozmów o dalszym rozwoju naukowym oraz planach badawczych nowych profesorów.

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP